Kategorie

Informacje

Producenci

Lista produktów producenta: Husqvarna

Husqvarna – marka używana przez kilka przedsiębiorstw związanych z Husqvarna Vapenfabrik, obecnie najbardziej kojarząca się z pilarkami łańcuchowymi.

Nazwa Husqvarna jest wariantem zapisu nazwy miasta, w którym przedsiębiorstwo zostało założone – Huskvarna. W mieście tym znajduje się małe muzeum poświęcone temu przedsiębiorstwu.


Husqvarna została założona w 1689 roku, początkowo produkowała broń dla szwedzkiej armii. W 1867 roku została przekształcona w spółkę z o.o. W 1877 roku Wilhelm Tham został dyrektorem przedsiębiorstwa i wprowadził istotne zmiany – od tego czasu Husqvarna produkuje także broń myśliwską oraz ćwiczebną. W roku 1970 produkcja broni została przekazana przedsiębiorstwu FFV (Försvarets Fabriksverk). W 1989 roku, w 300 rocznicę istnienia Husqvarny, zostało wyprodukowanych 15 ostatnich sztuk broni – „Strzelb Rocznicowych”.


Produkcją tych sprzętów zajmuje się Husqvarna AB, produkujące sprzęt ogrodniczy marek Husqvarna, Jonsered, Partner. Przedsiębiorstwo było wcześniej w konglomeracie Electrolux, obecnie działa niezależnie.


W ponad 100 krajach Husqvarna ma sieć oddziałów i ponad 18 tysięcy punktów dilerskich. Husqvarna Poland zarządza sprzedażą i serwisem sprzętu na terenie Polski poprzez sieć około 400 dilerów na terenie całego kraju.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Husqvarna

Więcej
na stronę